ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                    Χίος 03/07/2019

ΝΟΜΟΣ ΧΙΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΧΙΟΥ                                                                                           Αρ. Πρωτ. 19738

 

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Ο Δήμαρχος Χίου

Έχοντας υπόψη:

  1. Τις διατάξεις:

α. Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του π.δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (ΦΕΚ 57 Α’).

β. Του π.δ./τος 56/2019 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής (ΦΕΚ Α΄97΄).

γ. Του π.δ.117/2018 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (ΦΕΚ Α΄225’).

  1. Την αριθ. 96/2019 από 21-6-2019 απόφαση του Πρωτοδικείου Χίου. με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν τριάντα επτά (37). υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Χίου. για τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019
  1. Την αριθ. 78/2019 από 25-6-2019 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν 17 συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Χίου.
  2. Την αριθ78/2019 από 25-6-2019 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ

  1. Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Χίου


Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:

 

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

 

1 . ΚΑΛΟΓΕΡΑ-ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Γεωργίου

  1. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Φραγκούλη
  2. ΠΕΙΡΑΝΤΑΚΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του Ιωάννη
  3. ΣΕΡΓΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του Ευαγγέλου

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

 

1 ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του Αντωνίου

  1. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου
  2. ΜΠΟΥΡΝΙΑ ΙΣΑΒΕΛΛΑ του Αδαμαντίου
  3. ΠΟΤΑΜΟΥΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΉ (ΒΙΒΗ) του Ηρακλή

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

 

  1. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
  2. ΚΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωακείμ
  3. ΜΗΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Δημητρίου

Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ - ΚΙΔΗΣΟ - Ένωση Δημ. Εθνικής Μεταρρύθμισης Ε.Δ.Ε.Μ. - Ανανεωτική Αριστερά- Προοδευτικό Κέντρο - Κινήσεις Πολιτών)

                                                                                           

  1. ΑΜΕΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου
  2. ΔΑΝΙΗΛ ΕΙΡΗΝΗ του Νικολάου
  3. ΛΑΜΠΡΙΝΟΥΔΗΣ ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ του Εμμανουήλ
  4. ΜΑΘΙΟΥΔΗ ΑΜΑΛΙΑ του Ισιδώρου

                                                                                                                                                                                               

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

                                                                                                                                                                                               

  1. ΑΜΠΑΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία
  2. ΔΙΑΚΟΡΩΝΑ ΜΑΡΙΑ - ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) συζ. Νικολάου
  3. ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ) του Νικολάου
  4. ΠΑΛΗΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - ΕΙΡΗΝΗ του Ιωάννη

 

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

                                                                                                                                                                                               

  1. ΔΗΜΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ του Αντωνίου
  2. ΜΑΡΑΤΣΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ του Δημητρίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

                                                                                                                                                                                               

  1. ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Ισιδώρου
  2. ΖΗΡΡΙΑ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου
  3. ΚΟΣΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στυλιανού

                                                                                                                                                                                               

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ - ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

                                                                                                                                                                                               

  1. ΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ του Δημητρίου
  2. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

                                                                                                                                                                                               

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ - ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

 

  1. ΣΤΑΥΡΙΔΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Ιωσήφ

                                                                                                                                                                                               

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

 

                                                                                                                                                                                        

  1. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Κοσμά

                                                                                                                                                                                               

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.) 

 

 

  1. ΚΟΥΡΙΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου

                                                                                                                                                                                               

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

                                               

  1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του Νικολάου
  2. ΜΠΑΛΟΜΟΥΤΣΟΥΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του Παναγιώτη

                                                                                                                                                                                               

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

 

  1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΖΑΝΝΗΣ του Μικέ

                                                                                                                                                                                               

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ - ΜΕΤΩΠΟ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ (ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ "ΛΑ.Ε." - ΚΟΜΜΑ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ - ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ)

                                                                                           

  1. ΓΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

                                                                                                                                                                                        

ΜέΡΑ25

                                                                                                                                                                                               

  1. ΚΙΟΣΠΕΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου
  2. ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Κωνσταντίνου

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

                                                                                                                                                                                               

  1. ΔΑΡΖΕΝΤΑ ΜΑΡΙΕΤΤΑ του Βιδιανού

                                                                                                                                                                                               

ΚΚΕ (μ-λ)

 

 

                                                                                                                                                                                               

  1. ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Απόστολου

 

Β΄ Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

 

1 . ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου

2 . ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή

3 . ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου

4 . ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου

5 . ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου

6 . ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ - ΠΑΝ) του Δημητρίου

7 . ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή

8 . ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου

9 . ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου

10 . ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Απόστολου

11 . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου

12 . ΓΑΛΑΝΑΚΗ - ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του Εμμανουήλ

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

 

1 . ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΄Οθωνος

2 . ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη

3 . ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

4 . ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου

5 . ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου

6 . ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου

7 . ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Χρήστου

8 . ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου

9 . ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου

10 . ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Αναστασίου

11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου

12 . ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

 

1 . ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του

Ροβέρτου - Τιμόθεου - Χριστόφορου

2 . ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

3 . ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα

4 . ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου

5 . ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου

6 . ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου

7 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αντωνίου

8 . ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου

9 . ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ - ΕΥΡΥΔΙΚΗ του Μαυρουδή

10 . ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Ιωάννη

11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου

12 . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

 

Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" – Κινήσεις Πολιτών)

 

1 . ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

2 . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά

3 . ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

4 . ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

5 . ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη

6 . ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου

7 . ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού

8 . ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου

9 . ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου

10 . ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή

11 . ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου

12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου

2 . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα

3 . ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

4 . ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη

5 . ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο

6 . ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου

7 . ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου

8 . ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου

9 . ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου

10 . ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου

11 . ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη

12 . ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στέργιου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

 

1 . ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη

2 . ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

3 . ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

4 . ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ

5 . ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου

6 . ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου

7 . ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του Σπυρίδωνος

8 . ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου

9 . ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου

10 . ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

 

1 . ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

2 . ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου

3 . ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου

4 . ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου

5 . ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου

6 . ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου

7 . ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου

8 . ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του Λουτφάρ Ραχμάν

9 . ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου

10 . ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος

11 . ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου

12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

 

1 . ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Παναγιώτη

2 . ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου

3 . ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

4 . ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

 

1 . ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου

2 . ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Ιωάννη

3 . ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

4 . ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

5 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του Ιωάννη

6 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου

7 . ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου

8 . ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη

9 . ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου

10 . ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου

11 . ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη

12 . ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λαζάρου

 

 

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

 

1 . ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος

2 . ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου

3 . ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη

4 . ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου

5 . ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου

 

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

 

1 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεόδωρου

2 . ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Βασιλείου

3 . ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

4 . ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου

5 . ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου

6 . ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου

7 . ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη

8 . ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα

9 . ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ) του Γεωργίου

10 . ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη

11 . ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου

12 . ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου

 

 

 

ΜέΡΑ25

 

1 . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ) του Στυλιανού

2 . ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά

3 . ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του Νικολάου

4 . ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

5 . ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου

6 . ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Νικολάου

7 . ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

8 . ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ανδρέα

9 . ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

10 . ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

11 . ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΛΙΛΑ) του Διονυσίου

12 . ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

 

1 . ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

2 . ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου

3 . ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου – Ελευθερίου

 

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

 

1 . ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου

2 . ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη

3 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

4 . ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ - ΕΛΕΝΗ (ΕΝΗ) του Μαργαρίτη

5 . ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη

6 . ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 7 Ιουλίου 2019 ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ΄αριθμ. 3288/20-6-2019 Απόφαση της Περιφέρειας Βορείου Αιγαίου.

                  Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη των δήμων και των κοινοτήτων και των συνοικισμών αυτών.

 

Ο Δήμαρχος Χίου

Εμμανουήλ Βουρνούς

 

Γ.Γ.Π.Π. - Οδηγίες προστασίας

Διασταύρωση δρόμου με χείμαρρο

Ασφαλής θέρμανση - Προετοιμάσου

Ασφαλής θέρμανση - Προετοιμάσου

Οδηγίες προστασίας από σεισμό.

112 Ευρωπαϊκός Αριθμός Έκτακτης Ανάγκης.

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς

Ημερήσιος Χάρτης Πρόβλεψης Κινδύνου Πυρκαγιάς

Προειδοποιήσεις καιρού

Σ.Μ.Π.Ε. για το Γ.Π.Σ. Δ.Ε. Χίου

ΕΣΠΑ Β. ΑΙΓΑΙΟΥ

Your Europe

Πινακοθήκη Δήμου Χίου

 

Μεταφορικό Ισοδύναμο

 

Νομικό Πρόσωπο

 

Καταθέτουμε ζητήματα που αφορούν τον Κάμπο της Χίου

dimosia diavoulefsi kampos

 

Αναζήτηση

diavgeia all logo

Προκηρύξεις

Πολιτιστικές Εκδηλώσεις

Comodo SSL